Україна, м Київ, вул. Новозабарська, 2/6 Корпус "Е"

+38 044 206 69 79  +38 044 206 42 36

ПН-ПТ: 09:00-18:00

Точне землеробство та система "TrackControl Web"

Точне землеробство із застосуванням системи GPS моніторингу "TrackСontrol Web"


Наші рішення GPS моніторингу допомагають досягти додаткового ефекту у вирішенні проблем систем точного землеробства. Стаття розміщена в українському журналі "Агрономiя сьогодні" №2 (14), 2019, який був присвячений питанням Точного землеробства, допомагає оцінити можливості нашого програмного забезпечення в рішенні даних проблем.


TrackControl WEB - новий рівень операційного контролю

Польові операції, логістика (особливо перевезення врожаю) та пальне - ні для кого не секрет, що ці сегменти агробізнесу є найбільш ризикованими, з огляду на можливість розкрадання МТР. Але і за утопічною картини з чесними і добре мотивованими працівниками лишаються питання недостатньо точного/якісного контролю над виконанням операцій і щонайменше незручна (паперова) фіксація даних для бухгалтерії. Цифрові рішення, сфокусовані на економіці, здатні якщо не повністю розв'язати, то суттєво зменшити вплив пелічених проблем. Протягом минулих років одним з небагатьох таких «софтів» на вітчизняному ринку був TrackControl від українського виробника RCS (Radio Communication System). Сьогодні на ринок вийшло нове покоління цього програмного забезпечення.

Головне питання

«TrackControl WEB - це система, що спеціалізується на контролі за об'єктами: в агробізнесі вона є відповіддю на питання: як була виконана / виконується та чи інша операція - зазначає директор RCS Олександр Киричок. - Тобто, вся важлива виробнича інформація, яку раніше отримували виключно зі слів працівників, тепер збирається системами датчиків, аналізується й відображається у вигляді звітів, які інтегруються в 1С та інші подібні платформи. Набагато швидший доступ до економічної інформації (порівнянно з паперовою звітністю - Ред.) І незаангажовані дані щодо якісті виконаних операцій і витрат - це ключовий ефект, керівник господарства отримує від TrackControl WEB».

Від попереднього програмного забезпечення нове рішення RCS відрізняється, перш за все, іншим ядром: TrackControl WEB онлайн-сервісом. Це означає, що доступ до нього можна отримати з будь-якого комп'ютера з сучасним інтернет-браузером чи мобільного пристрою. В останньому випадку навіть не потрібно встановлювати додаток.
Друга важлива відмінність полягає у вдосконаленій системі аналізу даних. «TrackControl WEB» фіксує всю інформацію від датчиків на техніці: час, кількість проходів, оброблені площі, витрачені ресурси і т. д. з прив'язкою до GPS-координат, - звертає увагу Олександр Киричок. - На практиці це означає, що з кожної одиниці техніки в програму за один день надходить від 2 до 20 тис. точок, що містять інформацію про координати, час і показники датчиків. Наприклад, від МХП, який є нашим клієнтом, генерується близько 10 млн записів в день. Традиційні системи моніторингу працюють з цими «сирими» даними, тому після певного рівня їм важко аналізувати інформацію, і тому вони скорочують кількість даних, які використовують для обробки. Наші підходи до обробки даних дають можливість уникнути цієї проблеми і забезпечують аналітику будь-якого рівня: від конкретного трактора за день до всіх машин в парку за місяць».

Звіт про паливо у наряді

TrackControl WEB працює з картами полів складної конфігурації

Іншою характерною рисою TrackControl WEB є зручний обмін інформацією з іншим програмним забезпеченням. Наприклад, можна синхронізувати довідники між різними програмними продуктами, імпортувати документи (оперативні завдання) із спеціалізованої агрономічно-орієнтованої платформи, якою користуються фахівці-агрономи на підприємстві, в TrackControl WEB для проведення аналізу «план-факт», або перенести інформацію з TrackControl WEB в основну облікову платформу господарства. Цей принцип стосується і карт полів: у новому рішенні від RCS можна як самостійно створювати карти полів, так і переносити їх із спеціалізованих ГІС-програм. При цьому важливо, що TrackControl WEB підтримує роботу з мультиполігонами — картами поля складної форми з урахуванням ділянок, що не обробляються, на кшталт стовпів, ярів, курганів тощо. 

TrackControl WEB — це гнучка система, функціонал якої можна налаштувати під потреби кожного окремого господарства. Але, якщо подивитись, на програму максимум — контроль над операціями матиме такий вигляд.

Польові операції

Все починається з того, що в системі створюють оперативне завдання, в якому міститься інформація про: поле, оператора, одиниці техніки та тип завдання. Тобто, можна заздалегідь розпланувати роботи на певний період, суттєво заощадивши час на ранкових зборах. Водночас, оперативні завдання можна отримувати з іншої цифрової системи.

…хто працював

Оператор (водій), визначається за допомогою індивідуальної картки. Послідовність дій така: картку вставляють у зчитувач і він передає в систему ПІБ оператора, час та місце початку зміни, а потім — інформацію щодо періоду, обсягу та якості виконаних ним робіт, витрату палива тощо. Під час перезміни фіксується місце та час, а далі процес повторюється. Цією карткою оператор користується і під час отримання палива. 

«Одна з переваг TrackControl WEB — здатність вираховувати наробіток кількох операторів, що працювали на одному полі. — відзначає директор RCS. — Багатьом системам у разі, якщо декілька одиниць техніки обробляло одне поле, або обробіток тривав декілька днів, через наявність перекриттів доволі складно порахувати точну продуктивність окремої одиниці.

Алгоритми TrackControl WEB дозволяють це зробити: якщо цей трактор обробляв учора — йому зараховуємо все, що він зробив, а другому, що працює сьогодні, — все, крім того, що виконав перший. Розрахунок відбувається як на основі черговості проїзду ділянкою з перекриттям, так і з урахуванням відсотка перекриття операторам, які проходять обробленою ділянкою».

Коли в господарстві працює наймана техніка — ідентифікація в системі відбувається не за водієм, а за транспортом, прив’язаним до певного власника.

Наряд - отчет про работу

…на чому

Кожну одиницю самохідної техніки оснащують трекером, який зчитує з приєднаних датчиків усі дані про роботу машини та її GPS-координати й передає їх на платформу RCS. При цьому важливо, що TrackControl WEB веде спостереження не за трекером, а за самою машиною. Завдяки чому можна переставляти трекер із однієї техніки на іншу без втрати її історії у системі. Знаряддя і причіпне обладнання оснащуються індивідуальними мітками (провідні та безпровідні), які передають сигнал зчитувачу на тракторі, а з нього — до трекера, який надсилає їх до системи. Таким чином вона розпізнає яка техніка, яку саме виконала операцію, з яким інструментом.

…як

І головне — як. TrackControl WEB здатний фіксувати перекриття, необроблені ділянки, витримку швидкісного діапазону (перевищення — сповіщення на e-mail, або на екран диспетчера) і навіть глибини обробітку.

«Всі показники фіксуються в системі не просто у вигляді традиційних табличних звітів — вони відображаються на карті з прив’язкою до GPS-координат, а показники датчиків — на графіках, — наголошує Олександр Киричок.

— Це практично корисна інформація, що дає змогу агроному вчасно виявити причину порушення технології, а технічним спеціалістам проаналізувати роботу обладнання та виявити причини відхилень, якщо вони мали місце. Так, під час тестування наших датчиків для фіксування робочої глибини знаряддя (вимірюють відстань між рамою та поверхнею ґрунту — Ред.) в одному з агрохолдингів система показала обробіток на глибину 30 см, тоді як завданням оператора було обробити на 35 см. Після того, як традиційними методи підтвердили точність нашої системи, агрохолдинг купив кількасот комплектів цього обладнання».

Зрозуміло, що фіксується і виконання логістичних операцій, наприклад, підвезення добрив. В такому випадку система фіксує відстань трактора до поля, біля якого йому потрібно розвантажитись. Наприклад, якщо системою задано 100 м — і трактор опиняється в цих межах, то система вважає завдання виконаним, про що буде вказано в звіті.

До речі, вся інформація передається через GSM-мережу, коли зв’язок зникає, дані накопичуються в трекерах. Щойно зв’язок відновлюється — вся інформація надсилається до TrackControl WEB.

Звіт

Тобто, всі показники з датчиків і антен фіксуються у факті-виконання завдання: хто працював, де, з якою технікою, на якій швидкості, з якою витратою палива, скільки було простоїв (перевищення ліміту стоянки на певному геофоні: на базі — без обмежень, поза — певний строк), скільки проходів і взагалі якою була якість виконання операцій. За останніми TrackControl WEB складає карти, які можна накладати одна на одну для виявлення фактору, що вплинув на врожайність.

Наряд - мапа і звіт, з глибини обробітку

Пальне

TrackControl WEB оснащене модулем «АЗС», який автоматизує фіксацію всього ланцюга заправки: від прийому пального до заправних станцій і кінцевого отримувача. Під час привезення палива в систему вносять інформацію з супутніх документів щодо типу, обсягу, характеристик пального тощо. Надалі TrackControl WEB фіксує дані зі стаціонарної чи мобільної станції: оператора АЗС, час і місце заправки, одиницю техніки, що заправляється, її оператора, об’єм відпущеного палива тощо. Всі ці дані система зберігає у вигляді розхідних документів, які в подальшому можуть бути передані в облікову систему підприємства. На самій техніці витрату палива визначають відповідні датчики проточного типу, або згідно з показниками кількості палива в баку, отриманими від датчиків рівня палива Epsilon, або Sigma. Також використання ДРП (датчиків рівня палива), дає змогу відстежувати несанкціоновані зливи палива, з визначенням місця де відбувся злив і кількості злитого палива. Своєю чергою ДВП (датчики витрати пального), дозволяють точно оцінити витрати пального на виконання тої чи іншої технологічної операції та уточнити відповідні норми. 


Контроль врожая

Перевезення врожаю з поля на елеватор господарства можна контролювати за різними сценаріями: від найпростішого, коли водій відмічається в системі індивідуальною карткою на місці відправки та доставки для розуміння кількості ходок, до складної схеми з кількох систем бездротових радіодатчиків на комбайнах, перевантажувачах, зерновозах і елеваторі, які дають змогу визначити проблемну ланку, де губиться найбільше зерна, та вжити відповідних заходів. Бездротові датчики (мітки) функціонують за технологією Bluetooth і дозволяють виключити людський фактор з процесу. Ідентифікація об’єкта «свій/чужий» відбувається автоматично. До того ж система розуміє з якими об’єктами (мітками) дозволено з’єднуватися і відкидає ті об’єкти, що працюють поряд, але не відповідають правилам. Наприклад, комбайн не переплутає зерноперевантажувач, з валкоутворювачем. До речі, TrackControl WEB має функцію контролю розташування мітки відносно комбайна: якщо вона виходить за вказані диспетчером межі — висока ймовірність, що її перечепили на інший, чужий об’єкт.

Наряд - мапа і звіт, з виконання завдання, з перекриттям і пропусками.

Наряд - мапа і звіт, з швидкості виконання обробітку

Логистика

Через оновлену програму RCS також можна контролювати магістральні вантажівки (поточне розташування, швидкість, заправка і витрата палива, кількість і період зупинок тощо), адже TracControl WEB є рішенням, яке підходить для багатьох сфер.


Висновки

Сьогодні у сфері планування та контролю над виконанням операцій ті методи, які вчора здавалися залізобетонним фундаментом завтовшки кілька метрів, сьогодні дедалі більше нагадують звичайний пісок. Головна проблема — наявність на всіх рівнях високої частки необ’єктивної/брехливої/неточної/узагальненої інформації, яка в подальшому стає основою для прийняття важливих управлінських рішень. TrackControl WEB дозволяє змінити це, адже, по суті, єдиним продуктом, що він виробляє, є правдива та незаангажована інформація — основа ефективних управлінських систем.

Дмитро РадіоновAGRO Complex 2019
Previous

AGRO Complex 2019

Leave review
29-31 жовтня 2019 р проходила міжнародна виставка ...
Детальніше
Злив пального, або як не боятись і полюбити віртуальну диспетчерську службу
Next

Злив пального, або як не боятись і полюбити віртуальну диспетчерську службу

Leave review
Крадіжки пального у господарствах — не міф чи вига...
Детальніше
RCS на e-LPG 2020

RCS на e-LPG Week 2020

Leave review
RCS Ltd вперше взяла участь у віртуальній міжнародній виставці e-LPG Week н...
Детальніше
TrackControl ULB для Android RCS ukr

З'явився додаток TrackControl ULB для Android

Leave review
Усі користувачі датчиків ULB мають можливість користуватися додатком TrackC...
Детальніше
Добавлений Telegram Bot для системи моніторингу TeletrackWEB

Добавлений Telegram Bot для системи моніторингу TeletrackWEB

Leave review
Гарна новина для всіх користувачів системи онлайн-моніторингу TeletrackWEB ...
Детальніше
Датчики визначення глибини обробітку ґрунту: досвід використання агрохолдингом “Кернел”

Датчики визначення глибини обробітку ґрунту: досвід використання агрохолдингом “Кернел”

Leave review
Які види датчиків визначення глибини обробітку ґрунту iснують? Їх переваги ...
Детальніше
Розширено фукціонал платформи Trackcontrol Web сервісом від Lardi Trans

Розширено фукціонал платформи Trackcontrol Web сервісом від Lardi Trans

Leave review
Тепер наші клієнти, які використовують програмний продукт Trackcontrol Web,...
Детальніше
Контроль заповнення бункера за допомогою датчика UDS

Контроль заповнення бункера за допомогою датчика UDS

Leave review
Сучасний підхід в вирішенні проблеми визначення кількості зерна в бункері р...
Детальніше