Україна, м Київ, вул. Новозабарська, 2/6 Корпус "Е"

+38 044 206 69 79  +38 044 206 42 36

ПН-ПТ: 09:00-18:00

Впроваджуємо систему GPS-моніторингу! Цікаво?

Купивши сучасну систему GPS-моніторингу, багато хто припускає, що справа зроблена і залишилося тільки пожинати плоди. Але це велика помилка. Будь-яка система контролю є інструментом, який надає нові можливості. Але як ними скористатися, як і раніше, залежить від людини.

Важливо розуміти, що організація систем контролю і GPS-моніторингу включає ряд інженерно-технічних і організаційно-управлінських завдань. Наш досвід показує, що впровадження систем має відбуватися за активної участі не тільки інженерного персоналу компанії, але і всіх управлінських ланок, які зацікавлені в результатах цього контролю. Чому? Розглянемо алгоритм впровадження та запуску системи GPS-моніторингу.

Припустимо, ви довго вибирали, примірялися, порівнювали і, нарешті, придбали таку систему.


GPS-моніторинг

Перший етап впровадження включає установку обладнання на техніці, його налаштування і навчання персоналу, який буде управляти системою на підприємстві. Оскільки система спрямована на контроль, вона природним чином зустрічає не тільки прихильників, а й противників, адже ряд людей потрапляє під додатковий контроль. На всіх рівнях компанії, починаючи від нижчої ланки-водіїв і механізаторів, і далі по ланцюжку-всі потрапляють під цей контроль. Як правило, система розкрадання не зводиться до окремих осіб, а об'єднує певне коло людей. Якщо система успішно запрацює, вона почне заважати не тільки водіям. Іноді ланцюжок розкрадань замикається навіть на керівниках вищої ланки. Психологічна установка таких людей спрямована на дискредитацію системи. Вони всіляко намагаються довести керівництву, що вона неточна, несправна, а якщо і працює, то тільки заважає жити.

В такому випадку відповідальним за впровадження повинен стати власник. Він в першу чергу зацікавлений в тому, щоб система ефективно працювала. Якщо власник не проявляє волю і наполегливість в цьому процесі, він може поступово зійти нанівець. В результаті незадоволені всі: компанія, яка вважає, що даремно витратила гроші, власник, впевнений, що йому донесли неправильну інформацію про характеристики цієї системи, постачальники і, звичайно, ми — виробники.

Вже на старті важливо, щоб на підприємстві була людина, відповідальна за впровадження проекту, адже процес має на увазі не тільки інженерні, а й організаційні заходи. Необхідно організувати взаємодію служб і донести до них завдання. Очевидно, що результати моніторингу цікаві як автотранспортному підрозділу, відділу логістики, так і бухгалтерії та фінансовому сектору, службі безпеки. Вони повинні бути ознайомлені з системою і розуміти, яких результатів потрібно досягти.


Пов'язані одним ланцюгом

Пройдемося по ланках. Нижчий рівень — водії. Спочатку вони сприймають систему з обережним інтересом. Мовляв, невже, буде видно, скільки я заправив палива і куди їздив. Потім слідують питання: "А чи можна її зламати?», «Як зробити, щоб вона не працювала?". Вже на цьому етапі тільки через суто психологічні фактори рівень розкрадань, зливів і нецільового використання транспорту різко падає. Люди знають, що з'явилася система додаткового контролю, і намагаються не ризикувати зайвий раз. Далі, як правило, з'являються найбільш сміливі з питанням «А що, якщо...?". І тут найважливіший момент.

Якщо на цьому етапі водій спробував, наприклад, злити пів-каністри палива і залишився безкарним, він повірить, що система недосконала і можна жити як раніше. Слух про це швидко пошириться. Тому вкрай важливо відразу ж припинити такі випадки і покарати винних. Не обов'язково звільняти, можна обмежитися попередженням або штрафом. Умовно кажучи, попереджаємо — «працюємо до двох-трьох попереджень».

Наступний рівень — керівники середньої ланки, начальники автопарку або механізованої колони. На підприємстві обов'язково повинен бути безпосередній куратор водіїв або відповідальний за стан техніки. Серед іншого, його завдання — проводити регулярний огляд техніки на предмет втручань або порушень. Після установки системи до цих обов'язків додається огляд бортових систем, які відносяться до GPS-моніторингу, перевірка їх працездатності, виявлення фактів втручання в роботу системи.

Контроль і GPS-моніторинг

Ще одна ланка — управлінський персонал, люди, які є споживачами інформації GPS-моніторингу. Їх завдання включає щоденні або періодичні звіти про те, що техніка працює в штатному режимі, відповідно до планових завдань, без відхилень і порушень. Цю інформацію вони повинні вимагати від диспетчерської служби. Паралельно повинен проходити регулярний технічний огляд техніки, контроль працездатності. У компанії повинен бути співробітник, здатний провести первинний технічний огляд цих пристроїв для мінімізації витрат на техпідтримку. У 90% випадків він сам може провести первинну діагностику системи. Ми його навчаємо, пояснюємо, як правильно діагностувати нашу систему і виконати початкові дії для усунення несправностей.

Далі йде етап адаптації програмного забезпечення. Як правило, з початком безпосередньої роботи з програмним забезпеченням виникають побажання щодо його доопрацювання. Найчастіше вони стосуються нарощування функціоналу, модифікації або додавання якихось нових звітів або полів в існуючих звітах. В цьому випадку вкрай важливо зрозуміти один одного. Майже завжди в ході доопрацювань початкове розуміння завдання як клієнтами, так і нами змінюється. І це нормально — в дискусії народжується істина. При цьому відбувається адаптація системи під бізнес-процеси компанії. У кожної компанії вони відрізняються, універсальних підходів не буває.

Супровід проекту — третій етап. Коли персонал навчений, обладнання налаштоване і працює, програмне забезпечення адаптовано, потрібно тільки регулярно підтримувати працездатність системи. Для цього ми пропонуємо договір постійного сервісного обслуговування. Один з головних наших принципів — ми ніколи не полишаємо клієнтів. Нещодавно, наприклад, до нас звернувся наш колишній клієнт — великий холдинг, де зараз змінилися власник і менеджмент. Попросили допомогти розібратися з нашою системою, встановленою на техніці підприємства вже близько 6 років тому і знаходиться в автономному використанні. Звісно, допомогли.

Важливо розуміти, що наша система не фіскальна або облікова, а контрольна. Вона дає власнику можливість зрозуміти, що відбувається насправді в компанії. Що робити далі — він вирішує сам. Повторимося-головною зацікавленою особою має бути власник. І, до речі, розуміння цього до них вже приходить. Нещодавно ми поставили і налаштували нашу систему в одній компанії, де власник практично кожен день особисто контролює її роботу. Наприклад, однією з функцій системи є контроль дотримання швидкісного режиму при виконанні технологічних операцій в полі. Так от, він особисто сідає за кермо трактора і перевищує швидкість, перевіряючи пильність диспетчера. І це правильний підхід.

Матеріал опублікований на сайті:​​ latifundist.com

ІнтерАГРО 2018
Previous

ІнтерАГРО 2018

Leave review
У кінці жовтня 2018 компанія RCS взяла участь у 12...
Детальніше
Зернові технології 2019
Next

Зернові технології 2019

Leave review
Наша компанія брала активну участь в 9-й Міжнародн...
Детальніше
RCS на e-LPG 2020

RCS на e-LPG Week 2020

Leave review
RCS Ltd вперше взяла участь у віртуальній міжнародній виставці e-LPG Week н...
Детальніше
TrackControl ULB для Android RCS ukr

З'явився додаток TrackControl ULB для Android

Leave review
Усі користувачі датчиків ULB мають можливість користуватися додатком TrackC...
Детальніше
Добавлений Telegram Bot для системи моніторингу TeletrackWEB

Добавлений Telegram Bot для системи моніторингу TeletrackWEB

Leave review
Гарна новина для всіх користувачів системи онлайн-моніторингу TeletrackWEB ...
Детальніше
Датчики визначення глибини обробітку ґрунту: досвід використання агрохолдингом “Кернел”

Датчики визначення глибини обробітку ґрунту: досвід використання агрохолдингом “Кернел”

Leave review
Які види датчиків визначення глибини обробітку ґрунту iснують? Їх переваги ...
Детальніше
Розширено фукціонал платформи Trackcontrol Web сервісом від Lardi Trans

Розширено фукціонал платформи Trackcontrol Web сервісом від Lardi Trans

Leave review
Тепер наші клієнти, які використовують програмний продукт Trackcontrol Web,...
Детальніше
Контроль заповнення бункера за допомогою датчика UDS

Контроль заповнення бункера за допомогою датчика UDS

Leave review
Сучасний підхід в вирішенні проблеми визначення кількості зерна в бункері р...
Детальніше