Україна, м Київ, вул. Новозабарська, 2/6 Корпус "Е"

+38 044 206 69 79  +38 044 206 42 36

ПН-ПТ: 09:00-18:00

Чи корисні міжнародні агровиставки?

Знаєте, чим відрізняється практично будь-яка українська аграрна виставка від міжнародної? В Україні вас нагодують салом, покатають на атракціонах і конях і вручать пакет з рекламними матеріалами. Як Бонус можуть ознайомити із зарубіжними технологіями і продуктами. Але не більше того. Побував на такій виставці фермер або фахівець часто залишається в подиві: начебто непогано провів час, але користі для бізнесу від такого заходу не надто багато.

На зарубіжних виставках в якійсь мірі такий "тюнінг" також присутній, але акцент все ж на іншому - на власних розробках і технологіях. Тут можна поговорити з безпосередніми розробниками і виробниками, дізнатися про новинки, що називається з перших рук. Споживач може донести до виробників свої проблеми і завдання, які, можливо, будуть враховані в майбутніх розробках. Отримати, так би мовити, зворотний зв'язок.

Компанія RCS щорічно бере участь в найбільших тематичних міжнародних виставках, тому можемо сміливо про це говорити. Важливість участі в таких заходах неможливо переоцінити. Сьогодні технології змінюються в мить ока, і, по суті, єдиним місцем, де можна побачити, чим живе цей світ, є подібні виставки. Досить сказати, що ще років сім тому наші фермери сумнівалися, чи потрібні їм взагалі системи GPS-контролю. Сьогодні звичайного моніторингу місця розташування техніки вже мало — аграрії вимагають все нових технічних рішень, що дозволяють контролювати всі етапи сільськогосподарського виробництва.

RCS на виставці в Індії

Приємно, що наша країна в цьому глобальному процесі бере участь не на останніх ролях. Наприклад, технології GPS-моніторингу та контролю палива компанії RCS користуються попитом не тільки в Україні, але і по всьому світу. Адже зливати паливо і красти зерно вміють скрізь. У набагато менших масштабах роблять це навіть німці, як зізнався в ході однієї з виставок місцевий фермер. Тому оманливо вважати, що технології GPS-моніторингу і різних систем контролю користуються попитом тільки в Україні, СНД і країнах близьких нам по менталітету і організації процесів. Проблема контролю палива і всякого роду зловживань в агросекторі актуальна практично скрізь, тому ми беремо участь у тематичних виставках і конференціях по всьому світу — в Європі, Африці, Латинській і Південній Америці, Індії.

Чесно кажучи, на такий крок нас спонукав криза 2008 р., коли слідом за скороченням українського ринку впали і наші продажу. Ми вирішили подивитися, що робиться за межами України. Серед іншого, обрали стратегію участі у провідних світових заходах з нашої тематики. І з тих пір щорічно беремо участь в 10-12 міжнародних виставках. Для цього виділили бюджет, відповідний кваліфікований персонал, який здатний представляти нашу продукцію англійською, іспанською, португальською, арабською та французькою мовами.


Бідність vs крадіжка

Проблеми контролю в сільському господарстві більш актуальні в бідних регіонах. Серед них і країни Латинської та Південної Америки. У цьому ми переконалися, побувавши на виставках в Мексиці, Бразилії та Аргентині. Наприклад, виставка Rural (Аргентина) дуже схожа на ті радянські виставки досягнень сільського господарства, знайомі більшості з кінофільмів. Якщо Україна — це світова житниця, то Аргентина — м'ясна годувальниця. Величезні павільйони з потужними биками, свині, вівці, півні неймовірних розмірів, кури, кролики розміром з поросяти. Близько 2 млн відвідувачів і 10 днів такого свята.

RCS на виставці в Мексиці

Величезні простори і не менш величезні масштаби бідності-це Африка. Тут проблеми з контролем як ніде актуальні. Найбільше грошей у місцевих сільгоспвиробників втрачається на крадіжці палива. Якщо у нас крадуть каністрами, то у них цілими бензовозами. Примітно, що там потрібно контролювати не тільки транспорт, але і стаціонарне обладнання. Наприклад, для покриття мобільним зв'язком операторам доводиться розміщувати базові станції у віддалених малолюдних районах, далеких від цивілізації. Оскільки в більшості таких місць немає стаціонарних джерел електрики, обладнання живиться від дизельних генераторів. І хоча вони опечатані, закриті на замки, обнесені колючим дротом, це нікого не зупиняє.

Наші системи дозволяють вирішити проблему оперативного моніторингу залишків палива на віддалених об'єктах. За допомогою датчиків і програмного забезпечення в режимі реального часу видно об'єм палива в поточний момент, динаміку його зміни, час досягнення заданого критичного рівня. Замовлення на подібні речі надходять регулярно — в Африці це масова проблема. Що стосується бензовозів, там потрібно контролювати не бак транспортного засобу, а всю цистерну. Відповідно, необхідне інше виконання, особливі вимоги до міцності і безпеки. Для цих завдань ми розробили спеціалізовані датчики підвищеної міцності з іскро - і вибухозахистом.


Європейська специфіка

Минулого року ми вже вдруге брали участь у найбільшій світовій сільськогосподарській виставці AGRITECHNICA (Німеччина), де в тому числі вивчали, що потрібно Європейському споживачеві в галузі контролю та GPS-моніторингу. Головний висновок: у тому вигляді, в якому вони застосовуються в Україні, в Європі вони не працюють і не затребувані.

RCS на виставці в Німеччині

Почнемо з того, що там зовсім інша структура сільського господарства. У той час як у нас основою є великі холдинги з великими банками землі, у європейців це маленькі і середні господарства. Відповідно, питання дистанційного контролю транспорту не актуальне через розуміння. Вийшов з дому і побачив працюючу на землі техніку. У питанні контролю палива в Західній Європі масштаби крадіжки істотно нижче. Ця проблема стає тим гострішою, чим ближче до наших кордонів (і, на жаль, нашому менталітету). У Німеччині або Франції ці випадки — рідкість, в Румунії, Болгарії та Польщі — реальна проблема.

Незважаючи на це, і в «ситій Європі» існує попит на GPS-технології. Тільки використовуються вони для інших завдань. Йдеться в першу чергу не про контроль, а управління господарством. Наприклад, за допомогою глобальних метеосистем, космічних знімків фермери дізнаються, як підвищити врожайність. Власники ділянок отримують дані про хімічний склад грунту, вологості, температурного профілі своєї землі, З допомогою глобальних сервісів можна отримати рекомендації, скільки азоту, фосфору або калію потрібно внести, коли і яку ділянку необхідно полити і т. д.

Хоча найчастіше європейський фермер є власником землі, повністю розпоряджатися нею він не може. Держава турбується про те, щоб ця земля не скінчився, і її характеристики не погіршувалися. Існує система державного контролю, фермери повинні регулярно подавати звіти про операції на землі. Тому на таких виставках пропонується багато інструментів для ведення цього обліку, різного роду органайзери. З допомогою GPS-технологій складається карта поля, на якій можна показати, де і що саме було внесено або посіяно.

Примітно, що на європейських виставках ми часто знаходимо клієнтів з СНД. Почнемо з того, що це зацікавлені бізнесмени, які приїхали не просто бездіяльно походити по павільйонах. На українських виставках часто присутня різношерста публіка, фахівців вкрай мало. В основному це відвідувачі, які бажають подивитися на дивовижну техніку і забратися в кабіну сучасного комбайна чи трактора. Фермери з Казахстану чи Грузії на європейській виставці найчастіше шукають технології та рішення, які не можуть знайти в рідній країні. Ось там ми один одного і знаходимо. Кожен раз, коли вони знайомляться з нашою системою, визнають, що подібного в своїй країні не знайшли.

RCS на виставці в Лас-Вегасі

Серед найбільших виставок, які ми щорічно відвідуємо, можна згадати виставку в області промисловості, електроніки та систем зв'язку в CEBIT (Hannover Messe). Раніше ми представляли на ній рішення в області радіозв'язку, зараз виходимо з системами GPS-моніторингу та датчиками контролю палива. Також не перший рік беремо участь у найбільшій виставці споживчої електроніки CES в Лас-Вегасі (серед іншого, тут ми дізнаємося про всі новинки в світі смартфонів).

Активний регіон з точки зору розвитку систем GPS-моніторингу — Близький Схід і арабські країни. Там проходить найбільша виставка GITEX (Дубай, ОАЕ). В регіоні також регулярно проходять тематичні конференції — 1-2-денні заходи, де збираються вузькі фахівці-професіонали, щоб обмінятися рішеннями і новинками у своїй області.

Відвідавши безліч виставок і конференцій, об'їздив десятки країн, ми прийшли до висновку, що майбутнє технологій за їх спеціалізацією. Напевно, не випадково саме наші клієнти підштовхнули компанію RCS до ідеї розробляти не універсальні рішення в області GPS-моніторингу і контролю палива для якогось абстрактного клієнта, а спеціалізуватися на завданнях сільського господарства. Багато компаній пропонують для агробізнесу стандартну систему GPS-моніторингу, видаючи за спеціалізацію пару звітів, в яких назву колонки «Машина» замінено на «Трактор». Реальна адаптація системи набагато глибше і стосується не тільки програмної, але і апаратної частини комплексу. Спеціалізований інструмент, як відомо, завжди краще.

Матеріал опублікований на сайті: ​​latifundist.com

Навіщо GPS-моніторинг для агробізнесу?
Previous

Навіщо GPS-моніторинг для агробізнесу?

Leave review
Знайдено оптимальне рішення інтеграції даних витра...
Детальніше
Семінар РКС 2017
Next

Семінар РКС 2017

Leave review
Компанія РКС організувала семінар, на якому були п...
Детальніше
RCS на e-LPG 2020

RCS на e-LPG Week 2020

Leave review
RCS Ltd вперше взяла участь у віртуальній міжнародній виставці e-LPG Week н...
Детальніше
TrackControl ULB для Android RCS ukr

З'явився додаток TrackControl ULB для Android

Leave review
Усі користувачі датчиків ULB мають можливість користуватися додатком TrackC...
Детальніше
Добавлений Telegram Bot для системи моніторингу TeletrackWEB

Добавлений Telegram Bot для системи моніторингу TeletrackWEB

Leave review
Гарна новина для всіх користувачів системи онлайн-моніторингу TeletrackWEB ...
Детальніше
Датчики визначення глибини обробітку ґрунту: досвід використання агрохолдингом “Кернел”

Датчики визначення глибини обробітку ґрунту: досвід використання агрохолдингом “Кернел”

Leave review
Які види датчиків визначення глибини обробітку ґрунту iснують? Їх переваги ...
Детальніше
Розширено фукціонал платформи Trackcontrol Web сервісом від Lardi Trans

Розширено фукціонал платформи Trackcontrol Web сервісом від Lardi Trans

Leave review
Тепер наші клієнти, які використовують програмний продукт Trackcontrol Web,...
Детальніше
Контроль заповнення бункера за допомогою датчика UDS

Контроль заповнення бункера за допомогою датчика UDS

Leave review
Сучасний підхід в вирішенні проблеми визначення кількості зерна в бункері р...
Детальніше