Україна, м Київ, вул. Новозабарська, 2/6 Корпус "Е"

+38 044 206 69 79  +38 044 206 42 36

ПН-ПТ: 09:00-18:00

Навіщо GPS-моніторинг для агробізнесу?

Ви знаєте, як за старих часів дізнавалися площі оброблених полів? Після землероба виходив обліковець або землемір і крокоміром повинен був відміряти реально зорану площа. Але на ділі ніхто цим не займався, в кращому випадку він виходив в поле і на око прикидав. Далі, в залежності від відносин з орачем, він закривав йому більшу або меншу площу.

До появи систем GPS-моніторинг ситуація в контролі сільськогосподарських процесів була десь на такому ж рівні. Наприклад, за технологією поле потрібно зорати два рази, а за фактом зробили це тільки раз. Зекономлене паливо крали або списували. На виході — низькі врожаї і байки про те, що «не вродило». Проконтролювати це було практично нереально.

GPS-моніторинг змінив докорінно ситуацію. Однак і він у своєму розвитку пройшов еволюційний шлях. Спочатку клієнтів цікавило тільки місцезнаходження транспорту. Це були первинні базові потреби. Через кілька років вони стали само собою зрозумілими. Інформації про розташування техніки вже було недостатньо, хотілося знати господарські показники, що впливають на структуру витрат. Наприклад, реальний пробіг, споживання палива, використання моторесурсу, якість виконання технологічних операцій і т. д.

Така інформація потрібна не просто, щоб викрити і зловити за руку тракториста або директора автопарку. Вона набагато важливіше для оптимізації структури витрат. Відповідно всі названі показники повинні брати участь у фінансовому, економічному та правлінському обліку. Результати GPS-моніторинг почали враховувати бухгалтери, аби таким чином підтвердити дані, які надходили в паперовому вигляді — маршрутні завдання, завдання механізаторам і т. д. Як відомо, папір все стерпить, написати можна все, що завгодно. Інша справа — чи відповідає це дійсності.

Виник запит на інтеграцію цих даних в систему обліку, зокрема, в бухгалтерську платформу 1С. Наша компанія цю задачу вирішила. Було знайдено оптимальне рішення - в бухгалтерські документи були додані поля-показання системи GPS. Маршрутний лист або завдання механізаторові заповнюється, як і раніше, але поруч з'являються поля — дані GPS: пробіг, витрата палива і т. д. І якщо між ними розбіжності перевищують допустимі межі — ця інформація передається у відділ контролю, служби безпеки для розглядів. З'явився інструмент контролю, можливість приймати обґрунтовані управлінські рішення.


Довіряй, але перевіряй

Однак ці процеси не повинні проходити автоматично, умовно кажучи, система сама визначає і списує матеріали, бензин та солярку. У будь-якій системі контролю має бути людина, яка перевірить і підтвердить достовірність отриманої інформації. В ідеалі це диспетчерський пункт, де навчені люди відстежують роботу систем GPS-моніторингу. За нашими оцінками, система ефективно працює, коли одна людина відстежує до 50 одиниць техніки. В іншому випадку моніторинг буде поверхневим. Аналогічно, необхідний контроль між бухгалтерським та управлінським обліком. Тоді з'являється результат і порядок.

Водночас, потрібно розуміти, що система GPS-моніторингу не є обліковою фіскальною системою. Умовно кажучи, інформацію про зливи палива трактористами, отриману таким чином, фіскальним і силовим органам не пред'явиш. Це контрольні цифри, які потрібні власнику. Помітивши кілька разів факти крадіжки, він може прийняти кадрові рішення — звільнити або оштрафувати співробітника.

З часом у сільгосппідприємств з'явилася розширена задача — якийсь комплексний продукт, який враховував би результати GPS-моніторингу, систем точного землеробства, кадастрового обліку полів і т. д. Універсальної цілісної системи поки не придумали, кожен холдинг вирішує цю задачу самостійно. Деякі компанії наймають програмістів для розробки програм, що враховують ці розрізнені результати. Але потрібно розуміти, що універсальної програми в принципі бути не може, оскільки у всіх різні завдання. Наприклад, один холдинг використовує оперативне планування, інший заперечує саму можливість його, мовляв, погода все одно внесе свої корективи. І хоча універсального продукту ще не винайшли, власник вже сьогодні може спиратися на об'єктивні показники, отримані за допомогою системи GPS-моніторингу, інтегровані у власну систему обліку та управління.

Дані контролю дозволяють не тільки запобігати розкрадання і всякого роду зловживання, але і служать для оптимізації витрат, збільшення рентабельності і в цілому для прийняття правильних управлінських і агротехнічних рішень. Ви хочете зрозуміти, чому на конкретному полі низька врожайність? Піднімаємо дані обліку і бачимо, що півроку тому тут зорали не з тією швидкістю або глибиною. А інакше ми будемо продовжувати мислити категоріями «вродило» — «не вродило».

Опубліковано на сайті:​  latifundist.com

GPS-моніторинг для вашої рентабельності!
Previous

GPS-моніторинг для вашої рентабельності!

Leave review
Боротьба з розкраданнями за допомогою системи супу...
Детальніше
Чи корисні міжнародні агровиставки?
Next

Чи корисні міжнародні агровиставки?

Leave review
Стаття про проблеми контролю в сільському господар...
Детальніше
RCS на e-LPG 2020

RCS на e-LPG Week 2020

Leave review
RCS Ltd вперше взяла участь у віртуальній міжнародній виставці e-LPG Week н...
Детальніше
TrackControl ULB для Android RCS ukr

З'явився додаток TrackControl ULB для Android

Leave review
Усі користувачі датчиків ULB мають можливість користуватися додатком TrackC...
Детальніше
Добавлений Telegram Bot для системи моніторингу TeletrackWEB

Добавлений Telegram Bot для системи моніторингу TeletrackWEB

Leave review
Гарна новина для всіх користувачів системи онлайн-моніторингу TeletrackWEB ...
Детальніше
Датчики визначення глибини обробітку ґрунту: досвід використання агрохолдингом “Кернел”

Датчики визначення глибини обробітку ґрунту: досвід використання агрохолдингом “Кернел”

Leave review
Які види датчиків визначення глибини обробітку ґрунту iснують? Їх переваги ...
Детальніше
Розширено фукціонал платформи Trackcontrol Web сервісом від Lardi Trans

Розширено фукціонал платформи Trackcontrol Web сервісом від Lardi Trans

Leave review
Тепер наші клієнти, які використовують програмний продукт Trackcontrol Web,...
Детальніше
Контроль заповнення бункера за допомогою датчика UDS

Контроль заповнення бункера за допомогою датчика UDS

Leave review
Сучасний підхід в вирішенні проблеми визначення кількості зерна в бункері р...
Детальніше